Аналіз кінофільму  
Івана Кавалерідзе «Григорій Сковорода»

Висловлювання учнів:
1.       Характеристика головного героя кінофільму «Григорій Сковорода»
Головним героєм  у фільмі Івана Кавалерідзе  є Григорій Сковорода. У фільмі показано життя українського філософа від того моменту , коли він співав у придворній  капелі у Санкт – Петербурзі  і до того, як став  мандрівним філософом. На початку кінострічки молодий поет Сковорода «обласканий» і пригрітий  самою царицею. Та він байдужий  до почестей і слави, серцем він зі своїм народом, з Україною. Поет залишає царський палац і повертається на Батьківщину.
На Батьківщині духовенство намагається залучити Сковороду на свій бік. Але він відмовляється від високих посад. Занадто добре він бачить страждання народу,  несправедливість, лицемірство правлячого ладу.
Основне бажання героя – бачити народ вільним.
У фільмі Сковорода – це людина – правдолюб, над усе цінить свободу. Граф Олексій Разумовський називає його гордим. Самому начальникові тайної канцелярії Олександру Шувалову він не боїться сказати правду в вічі, коли той непристойно відгукується про козаків. Сковорода сказав: «У Господа Бога, що велика скотина, що мала, що козел, що баран – всі рівні». Його обвинувачують у тому, що він носить свічку перед сліпими, що він дзвонар для глухих. Але звучить його пристрасне слово, пройняте вірою в майбутнє народу.

2.       Основне центральне питання, на яке відповідає герой фільму «Григорій Сковорода»

У кінці фільму герой (тобто Г. Сковорода) говорить члену Академії наук Росії, який приїхав до філософа з запрошенням самої імператриці: «Народ спить сном міцним, богатирським. Але будь – який сон  пробудний. Народ виспиться і прокинеться».
Погляд героя спрямований  в далечінь, в майбутнє, і він кілька разів повторює «Виспиться, прокинеться».


Немає коментарів:

Дописати коментар