Віртуальна екскурсія
до  шкільної духовно-просвітницької лабораторії
«Сковородинська світлиця»
Сиваської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2
Новотроїцького району Херсонської області


  Реалізуючи експериментальну програму по впровадженню у шкільне життя моделі «Школа духовності та гармонії» колектив Сиваської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2  Новотроїцького району Херсонської області долучився до вивчення життєвого шляху видатного мислителя, філософа,  українського Першорозума Григорія Савича Сковороди, значення якого в історії філософської думки України є надзвичайно велике і охоплює усі сфери духовного життя українського народу, визначає істотний внесок його в розвиток української культури загалом.
 За порадою наукового консультанта шкільного експерименту, професора кафедри теорії і методики виховної роботи КВНЗ «ХАНО» Сагач Г.М. з нагоди вшанування 220 річниці з дня смерті Г.С. Сковороди 9 листопада 2014 року у школі було відкрито духовно-просвітницьку лабораторію «Сковородинська світлиця». Експонати для світлиці готували вчителі-словесники школи, їх колеги зі шкіл району, учні. Різьблену картину «Наш Сковорода» виготували власноруч  і подарували в світлицю вчителі Новотроїцької гімназії, повсякденний одяг мислителя – подарунок школі районного центру Відродження, предмети народного побуту ХVІІІ століття учні збирали у старожилів селища, домоткані доріжки, якими покриті лавки, виготовлялися майстрами Черкащини.
 Для огляду відвідувачів духовно-просвітницької лабораторії «Сковородинська світлиця» виставлено друковані матеріали: біографічна довідка « Г.Сковорода: життя і творчість», вивчення краєзнавства засобами музичної педагогіки, постери з авторськими віршами про мислителя,  відеоматеріали літературно-музична композиція «Григорій Сковорода – велет духу і слова».
На почесному місці – подарунки Г.М. Сагач – її книги «Божий світ і ми»(Скрижалі слова і Сповідь серця), «Благословенний Григорій Сковорода».
  Вчителі – словесники Чкалівської ЗОШ підготували фотоколаж «Не тіло, а душа є людина». Змістовну  фото презентацію про життєвий і творчий шлях Г.Сковороди підготували школярі Горностаївської ЗОШ.     Серед експонатів – туристичний маршрут - путівник  національно-меморіальним музеєм  Г.С. Сковороди. Численні реферати Григорій Сковорода – великий селянський просвітитель», «Сковорода і духовне обличчя України» та інші, написані учнями, свідчать про великий інтерес школярів до знайомства з цією неординарною постаттю нашої української історії. В окремі папки зібрані ілюстрації до байок Григорія Савича. Декоративне панно «Не любить серце не бачачи краси» підготовлене учнями Дивненської ЗОШ. А педагоги Новотроїцької загальноосвітньої школи №1 подарували у світлицю мальовану картину «Світ ловив мене, та не піймав».

 Сьогодні духовно-просвітницька лабораторія «Сковородинська світлиця» це місце проведення тематичних уроків, сковородинських читань, творчих сковородинських студій, уроків духовності, уроків християнської етики, занять недільної школи. Тут шкільний бібліотекар Наталія Хлановська  розгортає  змістовні книжкові виставки «Шляхом Григорія Сковороди».  Проведена у нашій  духовно-просвітницькій лабораторії «Сковородинська світлиця» робота   переконливо свідчить, що Григорій Сковорода не відійшов у минуле, він залишається з нами, йде з нами в майбутнє. Він завжди присутній там, де живе український дух, де панує любов до України, до її народу, рідного слова, природи рідного краю, незважаючи на те, що минуло майже три століття з дня народження цього геніального педагога, філософа, просвітителя. Реалізуючи разом з народом України, шанувальниками пам’яті надзвичайної Людини світового значення, Великий проект «Григорій Сковорода – 300»,  ми продовжуємо збір матеріалів для світлиці, ведемо листування з школою села Коврай Черкаської області, учнями та педагогами  Сковородинівського навчально-виховного комплексу Золочівської районної державної адміністрації Харківської області, якому  у 2013 році присвоєно ім'я Григорія Савича Сковороди. Плануємо цікаві екскурсії та обміни делегаціями.

Презентація 
"Віртуальна екскурсія до шкільної Сковородинівської світлиці"


























Немає коментарів:

Дописати коментар